Standardy

Kvalita a preciznost provedení

Kvalitní dům s životností daleko přes 100 let jako Váš odkaz budoucím generacím

Stavíme nejúspornější pasivní rodinné domy, které využívají při své výstavbě řadu netradičních prvků moderních technologií. Tato metoda je v mnoha vyspělých zemích světa standardem. Základem domu je konstrukce z lehkých tenkostěnných pozinkovaných ocelových profilů. Ve srovnání s tradičními stavebními materiály, ať už je to cihla, beton nebo dřevo, je životnost delší a skelet pevnější. Podle absolutně precizně připraveného projektu lze přesně vypočítat spotřebu materiálu a eliminovat tak přebytky, které běžně při tradiční výstavbě vznikají. Šetříme tak Vaše peníze a náš čas. Konstrukci postaví 4-5 pracovníků za 10 dní a tím se ušetří nejen na čase výstavby, která kompletně trvá od stavebního povolení jen tři měsíce při každém ročním období, ale i na nákladech za energie a pracovní sílu. A pokud se použijí jako v našem případě kvalitní tepelné izolace, pak životnost domu může být daleko delší než 100 let.

Výhody, které oceníte

Nízkoenergetické a pasivní trojdomy se zahradami pro moderní způsob bydlení

Naše prostorově a technologicky moderně řešené nízkoenergetické a pasivní trojdomy s poměrně velkými zahradami odpovídají vysokým nárokům na současné bydlení počátku třetího tisíciletí.

Město na dosah

Na hranici Hlavního města Prahy jste za 15 minut jízdy automobilem

Klid venkova

Menší obec s velkou občanskou vybaveností, parky a přírodou

Bydlení za 3 měsíce

Nejefektivnější technologie výstavby současnosti. Výstavba již probíhá.

Atraktivní cena

Domy se zahradou s ohledem na nízké provozní náklady za cenu menšího bytu

Virtuální prohlídka

Projekt trojdomů v Třebusicích představuje ideální rodinné bydlení v klidném venkovském prostředí se zázemím velkého města. Za prostorný dům s plochou 100 metrů čtverečních a zahradou zaplatíte tolik, kolik byste v Praze dali sotva za průměrný třípokojový byt. Od Prahy jste přitom jen 15 minut.

Inteligentní fasáda

Skandinávský systém

Dalším významným stavebním prvkem je provětrávaná fasáda chytrého skandinávského systému SCANROC, která prostřednictvím aktivního odvětrávání odvlhčuje fasádu i konstrukci domu, a tak zabraňuje vzniku všudypřítomných plísní. Díky svým fyzikálním vlastnostem udržuje uvnitř domu stálou teplotu, v zimě zabraňuje únikům tepla zevnitř domu, v létě prohřívání místností zvenčí. Vnitřní trvale provětrávaná fasáda zaručuje nejen ideální komfort bydlení, ale významně snižuje i jeho energetickou náročnost.

Vytápění a ohřev

Tepelné čerpadlo

Významných energetických úspor se v našich domech navíc dosahuje instalací tepelného čerpadla voda-vzduch od značky Panasonic. Vrcholný model Aquarea High Performance (monoblok) skvěle funguje v kombinaci s podlahovým vytápěním. Díky vysokému topnému faktoru ušetříte více než s jinými tepelnými čerpadly. Čerpadlo umí nejen topit, ale v létě také chladit.

  • Volitelné ovládání pomocí chytrého telefonu
  • Maximální výstupní teplota z hydraulického modulu: 55 °C
  • Pracuje při teplotách až do –20 °C
  • Topný výkon 5kW
  • Účinnost A+++
  • Hlučnost pouze 45 dB

 

Číštění vzduchu a úspora tepla

Rekuperace vzduchu

Systém pro čerstvý a čistý vzduch, který je přiváděn a následně filtrován do místností. Díky systému není třeba větrat a nedochází tak k dalším tepelným ztrátám. Rekuperace neboli řízené větrání vzduchu se zpětným získáváním tepla je v posledních letech často využívanou technologií u pasivních novostaveb. Rekuperace zajišťuje výměnu vnitřního znečištěného vzduchu za čerstvý vzduch zvenku, který ohřívá a pomocí filtrů očišťuje od smogu, prachu, pylu a dalších nečistot a alergenů.

Výhody rekuperace
  • Čerstvý vzduch 24 hodin denně
  • Úspora při vytápění 30­–40 % 
  • Čistý vzduch bez alergenů a nečistot
  • Odvod vlhkosti brání tvorbě plísní
Naše technologie

Domy s výsokými standardy pro zdravý a spokojený život

Moderní konstrukce

Skelet domu z lehké vysokopevnostní zinkované ocelové konstrukce

Inteligentní fasáda

Inovativní provětrávaná fasáda poskytuje skvělé zateplení a snižuje energetickou náročnost

Vytápění a ohřev

O úsporný provoz se postará tepelné čerpadlo v kombinaci s podlahovým vytápěním

Rekuperace

Systém pro čerstvý a čistý vzduch, který je přiváděn a následně filtrován do místností. Díky systému není třeba větrat a nedochází tak k dalším tepelným ztrátám.

Naši partneři