Lokalita

Domy Třebusice

Moderní bydlení v srdci venkova nedaleko města

Jestliže máte rádi venkov a hledáte klidné a pohodové místo vzdálené ruchu velkoměst, pak jste v Třebusicích na správné adrese. Obec ležící zhruba 9 km od Kladna má sotva 500 obyvatel. Pár minut chůze od vašeho budoucího domova je centrální park s dětským hřištěm, kapličkou, pomníkem Jana Husa a Obecním úřadem, v jehož objektu vznikla rekonstrukcí v roce 2021 moderně vybavená obecní knihovna se zasedací místností a útulným posezením pro čtenáře. 

Skvělé místo pro žití

Obec se skvělou občanskou vybaveností

Co se týče sportovního vyžití, jste-li fanoušci fotbalu, pak je dobré vědět, že v obci působí futsalové mužstvo PK Třebusice, které patří mezi nejstarší futsalové týmy na Kladensku. A-tým mužstva hraje krajský přebor a B-mužstvo působí v okresním přeboru. Typicky česká malá obec má však také pro rodinné bydlení velké plus. Přestavbou obecní školy z roku 1932 funguje v obci Mateřská škola DUHA Třebusice. Úplný výčet občanské vybavenosti doplňuje obchod se smíšeným zbožím a místní pohostinství. Další nezbytnosti důležité pro spokojené žití najdete v sousedním Brandýsku. Kromě mateřské a základní školy je tam pošta (obojí také v o něco málo vzdálenější obci Koleč) a jsou tam i ordinace praktických lékařů. Když dostanete chuť na dobré pečivo, máte to jen kousek z Brandýsku k prodejně proslulé Cvrčovické pekárny.

Sportovní aktivity
Mateřská škola
Potraviny a drogerie
Pohostinství
Zásilkovna Z-box
Dětské hřiště
Autobusové spojení
Knihovna
Jak do města?

S městem za zády máte vždy vše po ruce

Pokud budete potřebovat služby města, pak máte na vybranou ze 4 možností v různých směrech: Praha, Kladno, Slaný a Kralupy nad Vltavou. Třebusice jsou v tomto ohledu jakousi „strategickou“ dopravní křižovatkou a všude jste kousek od stěžejních institucí a služeb.

Autem se na hranici hlavního města Prahy kolem ruzyňského letiště dopravíte už za 15 minut. Nejkratší cestou sjezdem z dálnice D7 na 9 km přes Stehelčeves a Brandýsek. Kdo má rád dálnici a méně „okresek“ může volit další sjezd na 18 km s přejezdem přes Knovíz a Želenici. Máte šanci ale využít i železnici. Z nedalekého nádraží v Brandýsku (3 km), kam se z Třebusic zčásti dopravíte i autobusem, odjíždí pravidelně každou hodinu až do pozdních nočních hodin vlak přes Kladno až na Masarykovo nádraží v centru Prahy. Opačným směrem pak na Kralupy nad Vltavou.  

Nejdůležitějším dopravním zázemím obce je však pouhých 9 km vzdálené Kladno, kam se i autobusem, linky č.620 (Kralupy-Kladno) a č.623 (Velvary-Kladno), dostanete už za 10 minut. Linkou č. 456 z Libčice nad Vltavou pak můžete jet až k zastávce Gymnázium do Slaného.

Kudy z nudy?

Zážitky, výlety, památky a cyklistické trasy

Chcete se vydat za zážitky, protože venkovský poklid, nebo až příliš hektický ruch velkoměsta, vás už nebaví? Krajina je jako stvořená pro výlety na kole nebo pěší vycházky v okolí kulturních památek, které pamatují počátky slovanského osídlení v Čechách. Připomeňme 1100 let starou rotundu Petra a Pavla v Budči u Zákolan nebo samotné hradiště Budeč na vyvýšenině nad Zákolanským potokem u obce Kováry (https://www.kudyznudy.cz/aktivity/budec-u-zakolan-rotunda-petra-a-pavla ). Ze Zákolan vedou krásné procházkové či cyklistické trasy až ke zřícenině Okoř. Začít ale můžete už u barokního zámku Koleč (www.zamekkolec.cz ), kde se buduje Muzeum včelařství.

V okolí najdete hned dva zooparky. Klasickou malou zoologickou zahradu Zoopark Zájezd (www.zoopark-zajezd.cz ) a Zoopark v Olovnici (www.zooparkolovnice.cz ), kde jsou umístěna i odložená zvířata a děti si mohou pohladit a nakrmit surikaty, morčata, králíky a kozy. Kdo miluje jízdu na koni, má příležitost se projet nebo i sportovně vyžít v jezdeckých oddílech Zájezd, Kováry, Dřetovice.

Častým cílem návštěv je známý vodní park Čabárna (www.cabarna.cz ) utvářený ve stylu japonské zahrady s naučnou stezkou kolem řady malých tůněk a okrasných jezírek s různými druhy ryb, volně žijícího vzácného ptactva a vlhkomilných rostlin.

Poznejte Třebusice

Vše pro spokojený život